תמונת אולטרסאונד של תאומים זהים בשבוע 12 בטכניקה משולבת של דו ותלת מימד. קיימת מחיצה דקה מאוד שלא מודגמת בתמונה. בשבוע הזה מומלץ לבצע בדיקת שקיפות עורפית . בדיקה זאת מיועדת להעריך את רמת הסיכון לתסמונות כרומוזומליות .הבדיקה מומלצת לכל הנשים ההרות. בתאומים לא זהים , הבדיקה חשובה ביותר כי ניתן לזהות את העובר החשוד בסיכון גבוה לתסמונות לפי מיקומו. בתאומים זהים רמת הסיכון הגבוה מבין שני התאומים היא רמת הסיכון החלה על שני התאומים , כי הם בעלי אותו מטען גנטי. בתאומים ניתן גם לבצע את בדיקת הסקר הביוכימי טרימסטר ראשון ( הנחיה חדשה של הארגון העולמי לאולטרסאונד במיילדות). השילוב של בדיקת שקיפות עורפית עם בדיקות דם מעלה את רמת הדיוק לאיתור תסמונות כרומוזומליות ל95-97 אחוז.

עובר:
אורך העובר בין 5- 6 ס"מ מקצה הראש ועד לעכוז. כול האיברים קיימים בראשיתם מניצני השיניים ועד קצה הציפורניים. אך עדיין לא בשלים ולא מושלמים מבחינת גודל ותפקוד סופי. משקל העובר כ 50 גרם . הוא יכול לפתוח את הפה וכן לאגרף את ידיו. אבחון מינו של העובר באולטרסאונד עדיין קשה .העובר ממשיך להתארך ולהתרחב עד סוף ההיריון. התקופה הקריטית להיווצרות אברי העובר כמעט כולה מאחוריך . הסיכוי להפלה יורד באופן ניכר לאחר שבוע זה.

אמא:
הבחילות מתחילות להיחלש והאנרגיה משתפרת. אך עדיין קיימת אצלך עייפות סחרחורת וכאבי ראש. אם מדובר בהריון ראשון, את יכולה ללבוש בגדים רגילים אך מורחבים . אם מדובר בהריון חוזר . ההתרחבות שלך תהיה מוקדמת ואולי כבר תצטרכי בגדי הריון. העלייה הממוצעת במשקל עד עכשיו היא כ 2 ק"ג . חלק מהנשים לא תעלינה במשקל עקב הבחילות וההקאות שחוו בטרימסטר הראשון או אפילו תרדנה במשקלם. אך בהמשך ההיריון נשים אלו תעלינה במשקלם בייחוד בטרימסטר השני והשלישי להריון.

טיפים:
רוב הנשים מפתחות סימני מתיחה בבטן, בשדיים, בירכיים ובישבן. סימנים אלו לא נעלמים לגמרי אך דועכים באופן ניכר אחרי ההיריון . עליה הדרגתית ומתונה במשקל במהלך ההיריון יכולה לעזור . קרמים ומשחות ממתנות אך לא מעלימות קמטים אלו.